Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe – Dąbrowa Górnicza i Mysłowice

Kiedy zaawansowana próchnica zaatakuje miazgę zębową, zachodzi konieczność usunięcia zakażonych tkanek. Zabieg ten nazywamy leczeniem kanałowym, które niejednokrotnie jest ostatnią szansą na zachowanie zęba, a co za tym idzie – uniknięcia kosztownej procedury uzupełnienia braku powstałego po jego wyrwaniu za pomocą implantu zębowego. Istotne znaczenie dla poprawnego przebiegu leczenia endodontycznego ma jednak precyzyjna diagnostyka. Pozwala ona ocenić stan zębów oraz dokładnie zaplanować wszystkie późniejsze czynności. Specjaliści przyjmujący w naszych gabinetach Codzienna Stomatologia na terenie Mysłowic niedaleko Katowic oraz Dąbrowy Górniczej przeprowadzają kompleksowe i bezbolesne leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe skrócone do jednej wizyty

W naszych gabinetach wykorzystujemy najnowszej generacji elektroniczny endometr RAYPEX 5, czyli przyrząd do pomiaru długości kanału korzeniowego. Dzięki jego zastosowaniu czas leczenia kanałowego zostaje skrócony do zaledwie jednej wizyty. Ponadto mamy rozbudowany zestaw materiałów do wypełnień w szerokiej gamie kolorystycznej. W celu uzyskania maksymalnej estetyki zębów przednich stosujemy specjalnie opracowany system Artist, który pozwala na dokładne dopasowanie barwy kompozytu do koloru zębów pacjenta. W naszych gabinetach istnieje także bardzo szeroki wybór znieczuleń, które dobiera lekarz. Na prośbę Pacjentów cierpiących na dentofobię lub w przypadku leczenia kanałowego u dzieci można dodatkowo zastosować sedację wziewną, która pomoże się zrelaksować na czas leczenia.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Zanim lekarz przystąpi do leczenia kanałowego, musi wykonać zdjęcie RTG, które pozwoli mu na ocenę, ile kanałów ma ząb i czy nie są one zagięte w nietypowy sposób. Po wstępnym rozpoznaniu lekarz musi oczyścić ząb oraz dojście do kanału, zabezpieczyć je i wypełnić. Podczas leczenia kanałowego zawsze stosuje się znieczulenie, zatem cała procedura nie powinna być bolesna dla Pacjenta. Po zakończeniu leczenia zazwyczaj ponownie wykonuje się zdjęcie, aby sprawdzić, czy kanały zostały dokładnie wypełnione. Wizyta przeznaczona na leczenie kanałowe może być nieco dłuższa, niż standardowa, jednak dzięki nowoczesnemu endometrowi stosowanemu w gabinetach Codziennej Stomatologii możliwe jest przeprowadzenie leczenia nawet na jednej wizycie. Nie ma wówczas konieczności rozbijania tego procesu na 2 lub 3 spotkania ze stomatologiem.

Zapraszamy do kontaktu mieszkańców Dąbrowy Górniczej, Mysłowic, Katowic i całego województwa śląskiego. Zachęcamy również do systematycznego wykonywania przeglądów w klinice, dzięki czemu można zapobiec leczeniu kanałowemu.

,