Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Nagromadzona ilość kamienia nazębnego, zaawansowana próchnica, wreszcie niewidoczne i widoczne ubytki zębów w żuchwie lub szczęce są powodami kompleksów. Osoby, które mają tego rodzaju problemy, zazwyczaj wstydzą się uśmiechać czy nawet odezwać do drugiego człowieka. Problemy te są też o tyle bardziej złożone, że w żaden sposób nie służą ogólnemu stanowi zdrowia. Wręcz przeciwnie, mogą być jeszcze bardziej przykre w skutkach.

Dwoma podstawowymi krokami do zdrowego uśmiechu są przestrzeganie higieny oraz profilaktyka zębów i jamy ustnej. Kolejny to już stomatologia zachowawcza, która polega na wdrożeniu leczenia. Zarówno profilaktyką, jak i leczeniem zachowawczym zajmują się nasi dentyści przyjmujący pacjentów w Dąbrowie Górniczej oraz Mysłowicach.

Podstawowe zabiegi dentystyczne

Podstawowe zabiegi dentystyczne polegają na leczeniu próchnicy, z naciskiem na interwencje w pierwszym stadium rozwoju zmian próchnicowych. Leczenie zachowawcze wiąże się z oczyszczeniem widocznych plamek, a jeżeli próchnica zdąży już naruszyć szkliwo, wyczyszczeniu zęba i wypełnieniu powstałych w nim ubytków plombą. W sytuacji, gdy zaawansowana próchnica zaatakuje miazgę zębową i tkanki okołowierzchołkowe, można jeszcze uratować ząb poprzez wdrożenie leczenia kanałowego. Jeżeli i w ten sposób nie można pomóc pacjentowi, ostatecznością jest ekstrakcja zęba, która poza nielicznymi wyjątkami takimi jak usuwanie ósemek, należy do standardowych stomatologicznych zabiegów.

Wszystkie wyżej wymienione czynności dentystyczne wyklonują nasi lekarze, mając na uwadze dobro i komfort pacjentów.

,