Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Protetyka – Dąbrowa Górnicza i Mysłowice

Protetyka

W przypadku utraty, któregoś zębów zachodzi konieczność uzupełniania powstałego braku. Podyktowane jest to nie tylko względami estetycznymi, ale również zdrowotnymi. Jeśli nie podejmie się żadnych działań, to może to doprowadzić do przesuwania pozostałych zębów oraz ich uszkodzenia. W dłuższej perspektywie czasowej może to skutkować nawet utratą zdrowych zębów. Zależnie od tego, czy trzeba u Pacjenta uzupełnić lukę po jednym, czy też kilku zębach, można do tego celu zastosować różne rozwiązania. Dziedziną, która zapewnia szerokie możliwości w tym zakresie, jest protetyka. Pozwala ona na uzupełnianie braków w uzębieniu za pomocą m.in. koron ceramicznych i mostów porcelanowych. Doskonali i doświadczeni specjaliści w zakresie protetyki przyjmują w naszych gabinetach Codzienna Stomatologia w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach, które znajdują się nieopodal Katowic.

Szeroki wybór uzupełnień protetycznych

Pacjentom z brakami w uzębieniu, którzy zgłaszają się do naszego gabinetu, możemy zaoferować uzupełniania protetyczne, łączące w sobie wysoką estetykę, funkcjonalność oraz wygodę użytkowania. Bazujemy m.in. na najnowszej metodzie wykorzystującej mini implanty w celu stabilizacji protez całkowitych. Jest to niezwykle praktyczny sposób połączenia powierzchni implantów zębowych ze śluzówkową protezy. Proponowane przez specjalistów Codziennej Stomatologii leczenie jest ściśle dobierane do problemów, rozległości zmian i preferencji Pacjentów.

Stosujemy następujące metody:

  • bezmetalowe uzupełnienia protetyczne, które mogą zagwarantować idealny efekt kosmetyczny,
  • korony ceramiczne na stopie metalu o bardzo dużej elastyczności i komforcie użytkowania,
  • korony porcelanowe na podbudowie z cyrkonu o zwiększonej wytrzymałości,
  • odbudowę kompozytową w dobrej cenie o bardzo estetycznym wyglądzie,
  • licówki ceramiczne, czyli nakładki na zęby, umożliwiające uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu w kilka chwil.

Poza tym klinika Codzienna Stomatologia wykonuje także porcelanowe wkłady (inlay) i nakłady (onlay), które są rozwiązaniem z pogranicza protetyki i standardowego leczenia. Wykorzystuje się je w sytuacji, w której całościowe leczenie protetyczne jeszcze nie jest konieczne. Wkłady wykonywane przez protetyka mają za zadanie wypełnić nawet bardzo rozległe ubytki w tkance naturalnego zęba. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań wybieranych przez Pacjentów z Mysłowic i Dąbrowy Górniczej jest z kolei odbudowa kompozytowa. Jest stosunkowo tanią i szybką i w zastosowaniu metodą leczenia, która natychmiastowo poprawia wygląd zębów. Należy jednak pamiętać o tym, że leczenie dobiera się w zależności od charakteru zmian w jamie ustnej Pacjenta, ponieważ nie zawsze możliwe jest zastosowanie danego rozwiązania.

Innowacyjne protezy Thermo Sens Polimer

W naszej ofercie posiadamy innowacyjne protezy Thermo Sens Polimer. Wykonane z nylonu są wyjątkowe estetyczne, dzięki czemu dobrze dopasowują się do jamy ustnej. Protezy te nie powodują skurczu polimeryzacyjnego, dzięki czemu idealnie przylegają do podłoża, co zwiększa komfort ich użytkowania. Do ich zalet należy również niska chłonność, która ułatwia pielęgnowanie i codzienną higienę jamy ustnej, a także zwiększa wytrzymałość samej protezy. Protezy ThermoSens są również bardzo estetyczne dzięki temu, że są przezroczyste. Sprawia to, że są praktycznie niewidoczne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wykonywanych zabiegów w obrębie protetyki w Codziennej Stomatologii. W razie potrzeby uzyskania większej ilości szczegółów dotyczących leczenia zalecamy kontakt z wybranym gabinetem.

,