Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Profilaktyka stomatologiczna

Lepiej zapobiegać niż leczyć – ta stara prawda sformułowana przez Hipokratesa wciąż pozostaje aktualna. Świadczą o tym nie tylko wyniki badań, ale także codzienne doświadczenie. Przekonał się o tym każdy, komu zdarzyło się zaniedbać swoje zęby. Niestety nawet ich dokładne i regularne czyszczenie nie daje pełnej gwarancji ochrony. Spożywanie pokarmów bogatych w barwniki i słodyczy, picie kawy i wina, a także palenie papierosów przyczyniają się do tworzenia osadu, kamienia nazębnego oraz przebarwień, których nie można usunąć domowymi metodami. Aby przeciwdziałać ich powstawaniu, należy regularnie poddawać się zabiegom z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej

Wykonujemy komplet czynności profilaktycznych, które pomagają zachować prawidłową higienę zębów i jamy ustnej. Umożliwiają szybkie i skuteczne usunięcie osadu oraz kamienia nazębnego, powodują, że zęby stają się gładkie i nie mają widocznych przebarwień. Ponadto nasze zabiegi profilaktyczne prowadzą do wzmocnienia zębów, odnawiając ich wiązania z kośćmi. Należy bowiem pamiętać, iż zadbanie o zdrowie dziąseł to jeden z kroków do pięknego uśmiechu!

Nasze działania profilaktyczne obejmują:

  • usuwanie kamienia nazębnego metodą skalingu i ręczną,
  • usuwanie wszelkich osadów nazębnych, nalotów i przebarwień przy pomocy piaskarek profilaktycznych,
  • polerowanie powierzchni zębów wraz z usuwaniem różnego rodzaju nawisów (np. starych wypełnień) i miejsc retencyjnych dla bakterii,
  • fluoryzację zębów przy pomocy stężonych preparatów fluoru w żelach i piankach,
  • wskazówki żywieniowe, które pomagają uchronić zęby przed próchnicą i odkładaniem się osadów,
  • instruktaż higieny jamy ustnej obejmujący wybór odpowiedniej szczotki, preparatów, nici dentystycznych.

Dlaczego odpowiednia profilaktyka ma znaczenie?

Wszystkie podejmowane przez specjalistów z naszej kliniki działania profilaktyczne mają na celu ochronę zębów przed rozwojem próchnicy oraz przed chorobami dziąseł. Systematyczne oczyszczanie szkliwa z nagromadzonego osadu, usuwanie kamienia nazębnego, fluoryzacja to czynności, które jak najdłużej pozwalają cieszyć się naszym pacjentom ze zdrowego uśmiechu. Bez tych działań pacjent pozwala na to, aby w jego jamie ustnej rozwijały się bakterie i drobnoustroje, które są powodem powstawania osadu oraz kamienia. Te zaś, oprócz próchnicy, prowadzą również do nadwrażliwości zębów, zapalenia dziąseł i paradontozy. Powodują ponadto przykry zapach z ust i wyglądają nieestetycznie, co również powinno skłaniać pacjentów do tego, aby pamiętać o znaczeniu profilaktycznych zabiegów.

Czy warto korzystać z profilaktyki stomatologicznej?

Odpowiednia diagnostyka stomatologiczna jest możliwa do postawienia tylko wtedy, gdy Pacjenci dbają o uzupełnienie domowych zabiegów higienicznych o regularne wizyty u stomatologa. Zalecane są co pół roku, ponieważ w ich trakcie higienistka stomatologiczna może zweryfikować stan uzębienia, a także wykonać zabiegi profilaktyczne. Systematycznie wykonywane przeglądy stomatologiczne w połączeniu z zabiegami profilaktycznymi pozwalają uniknąć wielu poważnych schorzeń zębów oraz przyzębia. To z kolei wpływa pozytywnie na wygląd uzębienia.

Jak często przeprowadzać profilaktykę stomatologiczną?

Profilaktyka stomatologiczna odgrywa bardzo duże znaczenie dla zachowania pięknych, zdrowych zębów i dziąseł. Sam proces szczotkowania i nitkowania zębów jest więc niewystarczający. W gabinecie stomatologicznym Codzienna Stomatologia promujemy zasadę, że „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Wtedy zakres leczenia Pacjenta jest znacznie mniejszy i mniej kosztowny.

Zalecamy, aby od najmłodszych lat Pacjenci wdrażali dobre nawyki, zwłaszcza jeśli chodzi o profilaktykę zębów! Dlatego też stomatologia dziecięca jest jedną z możliwości, jakie proponujemy. Warto jednak pamiętać, aby wizyty kontrolne u stomatologa przeprowadzać nie rzadziej niż co pół roku.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z możliwością leczenia profilaktycznego u stomatologa w naszym gabinecie Codzienna Stomatologia. Dbamy o zadowolenie każdego Pacjenta, dlatego proponujemy rozbudowaną ofertę stomatologiczną.

,