Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Implanty zębowe

Implantologia to dziedzina stomatologii poświęcona wypełnianiu ubytków. Mimo rozwoju chirurgii stomatologicznej i leczenia zachowawczego czasami zmiany, do których doszło w jamie ustnej Pacjenta są zbyt rozległe i konieczne jest usunięcie zęba. Uzębienie utracone w wyniku zaawansowanej próchnicy, choroby przyzębia czy urazu można „odzyskać” przy pomocy implantów zębowych.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe wykonywane przez pracowników naszych gabinetów w Mysłowicach koło Katowic i w Dąbrowie Górniczej, pełnią funkcje imitacyjne względem korzeni zębowych. Po umieszczeniu implantu w jamie ustnej Pacjenta mocuje się dopasowany do niego łącznik, który stanowi wsparcie dla sztucznej korony. Implanty wykonane są z materiałów takich jak tytan G23, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko wystąpienia alergii lub odrzucenia. Po zamontowaniu implantu dokłada się pojedynczą koronę, a nawet całe łuki ze sztucznym uzębieniem. Założenie pojedynczego implantu nie jest nadmiernie czasochłonne – wystarczy na to standardowa wizyta u lekarza stomatologa.

Jak wygląda wszczepianie implantów?

Podczas pierwszej wizyty przeważnie przeprowadza się konsultację, omawia stan zdrowia Pacjenta i wykonuje niezbędne do rozpoczęcia leczenia implantologicznego badania w pracowni rentgenowskiej. Wśród nich można wymienić tomografię komputerową oraz zdjęcie pantomograficzne RTG. Po przejściu przez procedury wstępne montuje się implant w szczęce Pacjenta, a następnie nakłada na niego tymczasową koronę. Po zagojeniu i wrośnięciu się implantu umieszcza się na nim właściwą koronę zęba, doskonale imitującą kształt naturalnego zęba, którego brakuje. Wspomniany łącznik umieszczony pomiędzy implantem wewnątrz dziąsła a koroną gwarantuje utrzymanie konstrukcji w jednym miejscu na stałe.

Zabiegi implantologiczne w Mysłowicach nieopodal Katowic i w Dąbrowie Górniczej

W naszych gabinetach w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach wszczepiamy implanty zębowe niezależnie od wieku pacjenta czy przyczyny utraty uzębienia. Po odbyciu wizyty u chirurga zębowego i przejściu badań lekarskich potwierdzających możliwość korzystania z implantów Pacjentowi przedstawiany jest plan leczenia. Jego następstwo stanowi zabieg wszczepienia implantu zębowego bądź też kilku implantów jednocześnie.

Więcej szczegółów dotyczących procedury zabiegów z zakresu implantologii mogą Państwo uzyskać, kontaktując się z wybranym gabinetem naszej kliniki stomatologicznej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą implantologiczną gabinetów Codzienna Stomatologia i do skorzystania z usług.

,