Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Usuwanie kamienia nazębnego (skaling)

Jeśli na zębach widoczny jest osad lub przebarwienia konieczne może okazać się usuwanie kamienia nazębnego. Mysłowice koło Katowic oraz Dąbrowa Górnicza to idealne miejsce do wykonania tego zabiegu, ponieważ mieszczą się tam gabinety Codziennej Stomatologii. Kamień jest nagromadzoną płytką nazębną, która ma tendencje do odkładania się w szczególności u palaczy, osób pijących regularnie kawę i herbatę, korzystających z leczenia protetycznego czy aparatów ortodontycznych. Usuwanie kamienia nazębnego zaleca się jednak wszystkim osobom raz na 6-12 miesięcy. Zabieg nie jest drogi ani bolesny, a pozwala zachować zdrowie jamy ustnej i uniknąć wielu chorób np. paradontozy, która może prowadzić nawet do utraty zębów.

Jak wygląda usuwanie kamienia nazębnego?

W Codziennej Stomatologii najczęściej wybieramy usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, nazywane również skallingiem. W przypadku osób, u których występują jakiekolwiek przeciwwskazania do tego rodzaju zabiegu, usuwanie kamienia przeprowadzamy za pomocą metod ręcznych. Istnieją dwa rodzaje skallingu:

  • naddziąsłowy – stosowanego na powierzchni zębów po ich zewnętrznej lub wewnętrznej stronie,
  • poddziąsłowy – mający za zadanie doczyścić kieszenie dziąsłowe i inne trudnodostępne miejsca.

Zabieg usuwania kamienia nazębnego często wykonujemy w połączeniu z piaskowaniem i polerowaniem, ponieważ wówczas można uzyskać niesamowite efekty w zakresie doczyszczenia zębów, usunięcia przebarwień, osadów i optycznego wybielenia.

Zachęcamy do zapoznania z ofertą kliniki Codziennej Stomatologii, a także umawiania się na wizyty.

,