Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Nie każdy pacjent naszej kliniki może się pochwalić ładnym uśmiechem od razu. Gdy jedni odziedziczyli go w genach, inni muszą się odrobinę potrudzić, aby ich uśmiech wyróżniał się zadbanymi, białymi zębami. Dla współczesnej stomatologii nie ma jednak rzeczy niemożliwych także, jeżeli w grę wchodzi estetyka uśmiechu.

Dzięki stomatologii estetycznej jesteśmy w stanie pomóc pacjentom, dla których możliwość posiadania ładnego uśmiechu to absolutny priorytet i sposób na pozbycie się własnych kompleksów.

Czym jest stomatologia estetyczna i jakie zabiegi oferuje?

Stomatologia estetyczna obejmuje grupę specjalistycznych zabiegów, których celem jest poprawa wyglądu zębów, w tym nadanie bielszego koloru szkliwu, likwidacja przebarwień oraz korekta kształtu. Do najpopularniejszych zabiegów z tej grupy zaliczają się:

  • piaskowanie zębów, czyli usuwanie gromadzącej się na powierzchni zębów bakteryjnej płytki nazębnej,
  • polerowanie zębów – zabieg towarzyszący piaskowaniu, wykonywany w celu wygładzenia ich wcześniej oczyszczonej powierzchni.
  • wybielanie zębów, nie wyłączając odróżniających się kolorem zębów martwych,
  • korekta kształtu zębów przy pomocy porcelanowych nakładek, tzw. licówek.

Dlaczego warto zadbać o estetykę uśmiechu?

Mimo że istotą stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu zębów, zabiegi z tej dziedziny mają także niemałe znaczenie profilaktyczno-lecznicze. Dla przykładu piaskowanie pozwala uchronić zęby przed atakiem próchnicy, ponieważ jego istotą jest usunięcie spowodowanego przez bakterie osadu i najmniejszych drobin kamienia ze szkliwa. Wspólnie z polerowaniem zabieg ten dokładnie oczyszcza szkliwo i wzmacnia zęby. Nie są to ani skomplikowane, ani drogie zabiegi, a mogą zapobiec dużo większym problemom. Powinni o nich pamiętać zwłaszcza palacze, sympatycy zielonych herbat i kawy, ponieważ są to używki, które przyczyniają się do odkładania osadu i powodują na zębach przebarwienia.