Najnowsze wpisy

korona zęba
Blog

Jak odbudować koronę zęba?

Zdarza się, że korona zębów ulegnie zniszczeniu. W takiej sytuacji konieczna jest odbudowa. Można ją wykonać na różne sposoby, w zależności od tego, w jakim stopniu ząb jest uszkodzony i jaki efekt chce uzyskać pacjent. Wyjaśniamy, jakie są najczęściej stosowane metody odbudowy korony zęba.

Czytaj dalej ›

dentysta
Blog

Jak długo trwa proces gojenia dziąsła pod implant?

Ubytki w uzębieniu przytrafiają się każdemu, nawet tym, którzy dbają o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedzają stomatologa. Mogą być efektem chorób lub wypadku. Jednak każdy ubytek należy uzupełnić, aby nie zaszkodzić pozostałym zębom. Coraz popularniejsze są implanty, które wymagają kilku konsultacji chirurgicznych. Jednak efekt robi wrażenie i jest długotrwały, co pacjenci doceniają najbardziej.

Czytaj dalej ›

zgryz
Blog

Co jest przyczyną wady zgryzu i jak sobie z tym radzić?

Wady zgryzu mogą być wrodzone lub mogą się pojawić na skutek działania czynników zewnętrznych. Można też się ich nabawić przez nieodpowiednie nawyki, takie jak częste gryzienie długopisu. Wyjaśniamy, czy możliwe jest zapobieganie problemom ze zgryzem oraz czy istnieje skuteczne leczenie.

Czytaj dalej ›

prześwietlenie zęba
Blog

Jak wykonuje się tomografię komputerową zęba?

Wiele problemów dotyczących zębów można rozwiązać podczas standardowej wizyty u dentysty. Są jednak i takie sytuacje, gdzie stomatolog nie jest w stanie ocenić stanu zęba z zewnątrz. Wówczas konieczne okazuje się wykonanie rentgena.

Czytaj dalej ›

diastema
Blog

Czym jest diastema i jak się jej pozbyć?

  Diastema to rzecz, która dla jednych jest wielkim problemem i chcieliby się jej pozbyć za wszelką cenę. Inni uważają, że to wielka zaleta, a nawet element wyglądu dodający uroku osobistego. Jakby nie było diastema to nie tylko problem estetyczny, ale również stomatologiczny, który może wiązać się z różnymi konsekwencjami. Zastanówmy się więc dzisiaj, czym...

Czytaj dalej ›

dentysta
Blog

Czym jest płytka Schwarza i jak się ją stosuje?

Leczenie ortodontyczne może mieć różne formy. Jednak głównym zadaniem takiego leczenia jest skorygowanie wad zgryzu zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Ważnym elementem takiego skorygowania jest indywidualnie dobierany aparat. Tutaj lekarz po konsultacji z pacjentem może zalecić aparat stały, który jest zamocowany do zębów na pewien okres, albo też aparat ruchomy, czyli taki, który...

Czytaj dalej ›

dentysta
Blog

Co to takiego dystalizacja zębów?

Leczenie ortodontyczne ma na celu leczenie różnego rodzaju wad zgryzu u pacjentów. Może ono być wykonane różnymi metodami, w zależności od rodzaju wady, która wymaga korekty. Jedną z metod jest właśnie dystalizacja zębów. Na czym to polega?

Czytaj dalej ›

ortodonta
Blog

Na czym polega leczenie retencyjne u ortodonty?

  Obecnie regularne wizyty u dentysty są już czymś całkowicie powszechny i normalnym. W końcu chyba każdy z nas rozumie jak ważne jest dbanie o zęby i ich zdrowie. Jednak pamiętać musimy, że leczenie dentystyczne może przebiegać w bardzo różny sposób. Jednym z nich jest retencja. Czym jednak jest leczenie retencyjne i jaki ma związek...

Czytaj dalej ›

wybielanie zębów
Blog

Sposoby na wybielanie zębów

Nic tak nie dodaje uroku, jak piękny, zdrowy uśmiech. Niestety kawa, herbata i sztuczne barwniki zawarte w żywności powodują, że zęby tracą swą biel. Czy można jakoś ją przywrócić? Na szczęście jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom. Dowiedz się jak w bezpieczny sposób wybielić i oczyścić powierzchnię zębów.

Czytaj dalej ›