Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

DIAGNOSTYKA STOMATOLOGICZNA

Diagnostyka

Dla wielu osób wizyta u dentysty to przykry obowiązek. Dlatego często unikają jej możliwie najdłużej. Nierzadko dopiero w momencie, kiedy pojawia się silny ból zębów, decydują się wybrać do stomatologa. Może to skutkować wówczas koniecznością przeprowadzania kosztowych i bolesnych procedur. Aby tego uniknąć, warto przeprowadzać regularne kontrole stanu uzębienia. Pozwoli to wykryć schorzenia na wczesnym etapie i zapobiec tym samym ich rozwojowi. W ramach oferowanej przez diagnostyki stomatologicznej przeprowadzamy dokładne badanie uzębienia pacjenta. Nie lekceważymy jego sugestii i sprawdzamy wszystkie zgłoszone przez niego wątpliwości, co eliminuje ryzyko przeoczenia pierwszych oznak próchnicy i innych schorzeń.

Jak przeprowadzamy diagnostykę stomatologiczną

W trosce o zdrowie uzębienia naszych pacjentów każdą wizytę kontrolną zaczynamy od przeprowadzenia wywiadu. Pozwala to ustalić, jakie problemy są odczuwane przez pacjenta. Kolejnym etapem jest sprawdzenie stanu jamy ustnej pacjenta. Na tym nie koniec. Wykonujemy także badania takie jak:


• badanie anatomii i funkcji stawów skroniowo-żuchwowych,
• badanie napięcia mięśniowego w obrębie głowy i szyi,
• badanie stanu dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej,
• badanie tkanek twardych zęba,
• badania specjalistyczne: protetyczne, ortodontyczne, endodontyczne, rozpoznanie przed wszczepieniem implantów zębowych.

Znaczenie diagnostyki stomatologicznej

Znacznie diagnostyki stomatologicznej dla ochrony uzębienia jest nieocenione. Zastosowanie nowoczesnych metod umożliwia wykrywanie z dużą dokładnością wszelkich patologiczne zmian na bardzo wczesnym etapie. Dotyczy to nie tylko zębów, ale także dziąseł i jamy ustnej. Ważne jest, aby cała procedura była przeprowadzona w skrupulatny sposób i uwzględniała wszelkie zgłaszane przez pacjenta dolegliwości. Część schorzeń wykazuje bowiem nietypowe objawy. W efekcie może zaistnieć problem z powiązaniem symptomów z konkretną dolegliwością.

,