Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Piaskowanie i polerowanie zębów na terenie Dąbrowy Górniczej i Mysłowic

Bezpieczne dla szkliwa i niezbędne dla zachowania higieny jamy ustnej piaskowanie i polerowanie zębów to profilaktyczne zabiegi dentystyczne, o których warto pamiętać. Najczęściej stosowane wspólnie ze skalingiem (usuwanie kamienia nazębnego) są jednymi z podstawowych czynności, od których zależy zachowanie zdrowego uśmiechu. W gabinetach Codziennej Stomatologii w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej stosujemy oba zabiegi profilaktycznie u dorosłych pacjentów.

Na czym polega piaskowanie?

Piaskowanie jest jednym z podstawowych zabiegów, które można przeprowadzić u dentysty dla zachowania zdrowia zębów. Polega na usuwaniu wszystkich drobnych zanieczyszczeń z powierzchni zębów, a także z trudnodostępnych przestrzeni za pomocą przyrządu zwanego piaskarką. Wydmuchuje on w stronę uzębienia drobinki czyszczącego piasku i wody, jednocześnie oczyszczając w ten sposób jamę ustną Pacjenta. Regularne piaskowanie jest zalecane w szczególności osobom palącym tytoń oraz spożywającym duże ilości kawy i herbaty. Dzięki piaskowaniu można pozbyć się nalotu, przebarwień czy nieprzyjemnego zapachu z ust. Zabieg jest pomocny także w walce o śnieżnobiały uśmiech.

Na czym polega polerowanie szkliwa?

Polerowanie zębów w naszym gabinecie w Dąbrowie Górniczej i w Mysłowicach koło Katowic przeważnie wykonuje się po piaskowaniu. Czasami jednak zdarza się, że osoby o szczególnie wrażliwym uzębieniu i dziąsłach decydują się na wykonanie jedynie polerowania. Wówczas można osiągnąć efekt rozjaśnienia lub usunięcia niewielkich przebarwień i poprawy gładkości zębów. Polerowanie można wykonywać również w ramach przygotowania do niektórych metod leczenia z obszaru protetyki czy chirurgii stomatologicznej. Sam zabieg polega na przejeżdżaniu po zębach specjalną szczoteczką lub końcówką dentystyczną, na którą uprzednio stomatolog nakłada pastę do polerowania. Dzięki przeprowadzonym czynnościom zęby stają się piękne, gładkie i lśniące.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą gabinetów Codzienna Stomatologia i do rezerwacji terminów na wizyty u specjalistów.

,