Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Chirurgia stomatologiczna – Dąbrowa Górnicza i Mysłowice

implantologia

Aby marzenie o pięknym uśmiechu stało się faktem, potrzebne są liczne interwencje stomatologiczne przeprowadzane w ramach profilaktyki i leczenia zachowawczego uzębienia oraz chorób jamy ustnej. Niekiedy problem wymaga jednak zastosowania bardziej radykalnych środków interwencyjnych, a wtedy z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna. W naszej klinice dentystyczno-implantologicznej, zarówno w Dąbrowie Górniczej, jak i Mysłowicach, mamy odpowiedni sprzęt i zatrudniamy doświadczonych lekarzy, którzy świadczą usługi z tej dziedziny, czyli wykonują zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej. Co więcej, podchodzą do problemów tej natury delikatnie, licząc się ze stresem i cierpieniem pacjentów. W gabinecie Codziennej Stomatologii używane są różnego rodzaju znieczulenia oraz istnieje możliwość zastosowania sedacji wziewnej dla Pacjentów, którzy borykają się z lękiem przed chirurgicznym leczeniem stomatologicznym.

Czym się zajmuje chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna jest specjalizacją stomatologii ogólnej, która zajmuje się leczeniem wymagającym interwencji chirurgicznej w obrębie twarzoczaszki, jamy ustnej i jej okolic. Specjalista w tym zakresie może również wykonywać zabiegi związane z rekonstrukcją szczęki po rozmaitych wypadkach, albo jej korekcją. Zajmuje się także tkankami miękkimi znajdującymi się wokół uzębienia. Większość Pacjentów początkowo podchodzi do tego rodzaju interwencji w sposób niepewny, jednak w naszym gabinecie stosunkowo szybko przekonują się, że nie trzeba niczego się obawiać. Zadaniem lekarza jest minimalizowanie przykrych dolegliwości i zapobieganie dalszym reakcjom bólowym, a nie ich powodowanie.

Zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej

Do podstawowych usług klasyfikujących się jako zabiegi chirurgii stomatologicznej zaliczają się:

  • ekstrakcja ósemek (tzw. zębów mądrości),
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych częściowo lub w całości w żuchwie czyszczęce,
  • zabiegi mikrochirurgiczne wykonywane w ramach przygotowania do zabiegów z zakresu protetyki lub wprowadzenia implantów zębowych,
  • usuwanie korzeni zębowych (tzw. hemisekcje),
  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • naprawa skutków nieleczonych zębów np. nacinanie ropni,
  • resekcje wierzchołków korzeni zębowych.

W razie potrzeby w gabinecie można wykonywać również wszystkie badania potrzebne do przeprowadzenia leczenia z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wśród badań, które wykonujemy, można wymienić między innymi zdjęcia RTG, badania histopatologiczne, tomografię komputerową czy badanie USG. W większości nie są one inwazyjne, ani bolesne. Po ich wykonaniu można natychmiast powrócić do normalnych czynności.

Zachęcamy do skorzystania z usług gabinetu dentystycznego Codzienna Stomatologia w zakresie chirurgii stomatologicznej wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Mysłowic koło Katowic.

,