Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Wybielanie zębów Dąbrowa Górnicza i Mysłowice

Wybieleanie zębów

Wybielanie zębów jest najbardziej popularnym zabiegiem stomatologii estetycznej, będącej jedną z dziedzin, w której specjalizują się gabinety Codziennej Stomatologii w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach, znajdujących się niedaleko Katowic. Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów za pomocą pianek, past i innych preparatów dostępnych w drogeriach. Zalecamy jednak zrezygnowanie ze wspomnianych sposobów, na rzecz wizyty u specjalisty. Nieodpowiednio dobrane lub stosowane preparaty do wybielania mogą spowodować nadwrażliwość i ból zębów. Stomatolog po przeprowadzeniu diagnozy stanu uzębienia i jego koloru, zaproponuje leczenie skrojone na miarę potrzeb Pacjenta.

Dlaczego warto wybielić zęby w gabinecie Codziennej Stomatologii?

Proponowane przez klinikę Codziennej Stomatologii zabiegi to nie tylko szansa na uzyskanie co najmniej o kilka tonów jaśniejszego uzębienia, ale również jego wzmocnienia. Nakładane podczas wybielania preparaty mają ochronić zęby przed negatywnym wpływem substancji wybielających, wzmocnić je oraz zapobiec nadwrażliwości. Stosujemy różne techniki wybielania zębów – lampą Beyond lub laserem Picasso. Efekty wybielania, chociaż w dużej mierze zależne są od codziennych nawyków Pacjenta, utrzymują się przeważnie minimum 2-3 lata. Szczególnie narażone na zmianę koloru uzębienia lub powstawanie przebarwień są osoby palące papierosy lub spożywające dużą ilość kawy, herbaty czy czerwonego wina.

Wybielanie lampą Beyond

Wybielania zębów przy użyciu lampy Beyond wykazuje bardzo dużą skuteczność. Zastosowanie tej technologii pozwala na rozjaśnienie zębów zależnie od potrzeb o 5 lub nawet aż 14 odcieni w skali VITA. Technologia Beyond daje znacznie lepsze efekty niż standardowo stosowane metody wybielania zębów, dlatego też na skorzystanie z niej decyduje się coraz więcej pacjentów.

Zabieg lampą Beyond jest nie tylko wydajny, ale także całkowicie bezpieczny. Wynika to z zastosowania niebieskiego zimnego światła, które w żaden sposób nie nagrzewa i nie podrażnia zębów oraz dziąseł. Ustawienie jego odpowiedniej częstotliwości – w przedziale 480-520 nanometrów – pozwala na szybkie wchłanianie preparatu przez szkliwo w głąb zębiny, co umożliwia usuwanie nawet silnych przebarwień. Wpływ na efektywność całego zabiegu ma również skład użytego preparatu, obejmujący nadtlenek wodoru oraz dwutlenek krzemu, które utleniają się pod wpływem działania światła. Cały proces wybielania można dzięki temu przeprowadzić w trakcie jednej wizyty trwającej jedynie około pół godziny.

Wybielanie laserem Picasso

Laser Picasso to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia realizację wielu procedur stomatologicznych, takich jak np. odsłanianie implantów zębowych, czy przecinanie wędzidełek. Coraz częściej wykorzystuje się go jednak także do wybielania zębów. Szczególnie że metoda ta, jak wykazały przeprowadzane testy, okazała się nie tylko w pełni bezpieczna, ale także bardzo skuteczna. Pozwala ona wybielić zęby o kilka tonów, nie uszkadzając przy tym szkliwa i co za tym idzie, nie wywołując nadwrażliwości zębów. Autem zastosowanie lasera diodowego jest również krótki czas realizacji całej procedury – trwa ona jedynie kilkadziesiąt minut. Efekty utrzymują się zaś nawet do dwóch po przeprowadzeniu zabiegu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wybielania zębów oraz kontaktu z gabinetami Codziennej Stomatologii.

,