Stomatologia zdrowie i piękno w prezencie

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Umów się na wizytę

601 155 351

32 317 88 88

MYSŁOWICE

604 987 979

512 515 052

DĄBROWA GÓRNICZA

Lub wyszukaj termin i zarezerwuj ONLINE

Wypełnianie kompozytowe zębów

W przypadku, gdy rozwój próchnicy doprowadzi do powstania ubytków w zębach, należy uzupełnić je za pomocą odpowiednich wypełnień. Jest to konieczne i nie należy z tym zwlekać, ponieważ w zaawansowanym stadium próchnica atakuje także miazgę zębową. Naruszona miazga zębowa automatycznie oznacza potrzebę wdrożenia trudniejszego i bardziej kosztownego leczenia kanałowego i może spowodować konieczność całkowitej odbudowy zęba.

Materiał użyty jako wypełnienie ubytku w zębie ma wpływ zarówno na skuteczność leczenia, jak i na estetykę. W naszych gabinetach jako plomby stosujemy wypełnienia nanokompozytowe. Ten innowacyjny materiał sprawia, że nawet osoba o wprawnym oku nie będzie w stanie wskazać, który ząb był poddawany leczeniu.

Zalety zastosowania kompozytów nanocząsteczkowych

Nanocząsteczkowe wypełnienie kompozytowe zębów pozwala uzyskać tzw. efekt kameleona. Oznacza to, że wypełnienie doskonale współgra z naturalną kolorystyką zęba. Tak dobrze imituje ono jego naturalny wygląd, że nie da się rozróżnić plomby od szkliwa. Wpływ na to ma niewątpliwie budowa kompozytu. Wielkość nanocząsteczek wynosi zaledwie 0,02 mikrona, czyli aż dwadzieścia razy mniej niż standardowych cząstek stosowanych w kompozytach hybrydowych. Dzięki temu możliwe jest tworzenie z ich pomocą struktur o różnych odcieniach. Sprawia to, że reagują one na światło w sposób niemal identyczny jak naturalny ząb.

Najlepsze efekty daje zastosowanie kompozytu złożonego z kilku odcieni. Można dzięki temu dokładnie wizualnie zintegrować wypełnienie ze ścianą zęba. Należy jednak uwzględnić przy tym kwestie takie jak barwa, nasycenie koloru, a także rozpraszanie i pochłanianie światła. Jeśli skład wypełnienia zostanie odpowiednio skomponowany, to wówczas przygotowany kompozyt będzie w taki sam sposób odbijał, rozpraszał i pochłaniał światło jak naturalna struktura zęba.

Estetyczny wygląd to niejedyna zaleta zastosowania kompozytów nanocząsteczkowych. Wypełnienia tego rodzaju są również niezwykle trwałe. Ich twardość i odporność na ścieranie znacząco ograniczają ryzyko uszkodzenia, a co za tym idzie konieczności odwiedzania dentysty i ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z ponownym uzupełnianiem ubytku. Wypełnienia nanokompozytowe są bardzo łatwe w polerowaniu. Można dzięki nim nadać leczonym zębom niemal idealnie gładką powierzchnię.

,