• codzienna stomatologia
  Stomatologia
  zdrowie i piękno w prezenecie

Umów się na wizytę

601 - 155 - 351

509 - 935 - 653

MYSŁOWICE

604 - 987 - 979

512 - 515 - 052

DĄBROWA GÓRNICZA

 

Protetyka

Protetyka

W przypadku utraty, któregoś zębów zachodzi konieczność uzupełniania powstałego braku. Podyktowane jest to nie tylko względami estetycznymi, ale również zdrowotnymi. Jeśli nie podejmie się żadnych działań, to może to doprowadzić do przesuwania pozostałych zębów oraz ich uszkodzenia. W dłużej perspektywie może to skutkować nawet utratą zdrowych zębów. Zależnie od tego, czy trzeba u pacjenta uzupełnić lukę po jednym, czy też kilku zębach, można do tego celu zastosować różne rozwiązania. Dziedziną, która zapewnia szerokie możliwości w tym zakresie, jest protetyka. Pozwala ona na uzupełnianie braków w uzębieniu za pomocą m.in. koron ceramicznych i mostów porcelanowych.

Szeroki wybór uzupełnień protetycznych

Pacjentom z brakami w uzębieniu, którzy zgłaszają się do naszego gabinetu, możemy zaoferować uzupełniania protetyczne, łączące w sobie wysoką estetykę, funkcjonalność oraz wygodę użytkowania. Bazujemy m.in. na najnowszej metodzie wykorzystującej mini implanty w celu stabilizacji protez całkowitych. Jest to niezwykle praktyczny sposób połączenia powierzchni implantów zębowych z powierzchnią śluzówkową protezy.

Stosujemy następujące metody:

 • Bezmetalowe uzupełnienia protetyczne - idealny efekt kosmetyczny,
 • Korony ceramiczne na stopie metalu,
 • Korony porcelanowe na podbudowie z cyrkonu,
 • Wkłady (inlay) i nakłady (onlay) porcelanowe zamiast wypełnień kompozytowych (trwałość 10 -15 lat, dużo większa szczelność),
 • Licówki ceramiczne - nakładki na zęby (możliwość odbudowy pięknego uśmiechu),
 • Protetyka czynnościowa,
 • Uwzględnia warunki zwarciowe i pracę mięśni podczas ruchów żuchwy,
 • Planowanie leczenia na podstawie elektronicznych pomiarów zwarcia,
 • Ocena stanu zdrowia i funkcji stawów skroniowo-żuchwowych.

Innowacyjne protezy Thermo Sens Polimer

W naszej ofercie posiadamy także innowacyjne protezy Thermo Sens Polimer. Wykonane z nylonu są wyjątkowe estetyczne, dzięki czemu dobrze dopasowują się do jamy ustnej. Protezy te nie powodują skurczu polimeryzacyjnego, dzięki czemu idealnie przylega do podłoża, co zwiększa komfort ich użytkowania. Do ich zalet należy również niska chłonność, która ułatwia utrzymanie czystości oraz zwiększa trwałość. Nie należy również zapominać o estetyce – protezy ThermoSens są przezroczyste, co czyni je zupełnie niewidocznymi. Autem jest również możliwość przeprowadzania ich naprawy, co jest tańszą opcją niż wymiana na nowy egzemplarz.