• codzienna stomatologia
    Stomatologia
    zdrowie i piękno w prezenecie

Umów się na wizytę

601 - 155 - 351

509 - 935 - 653

MYSŁOWICE

604 - 987 - 979

512 - 515 - 052

DĄBROWA GÓRNICZA

 

Wybielanie zębów

Wybieleanie zębów

W momencie pojawienia się pierwszych zębów, ich kolor u każdego z nas był idealnie biały, jednak jedzenie bogate w sztuczne barwniki, kolorowe napoje jak kawa czy herbata spowodowały, iż z czasem zęby straciły swoją biel. Odbarwienia te penetrują głęboko wnętrze zęba i są niezwykle trudne do wybielenia tradycyjnymi metodami. Z pomocą przychodzą jednak nowoczesne technologie. Dzięki zastosowaniu systemu Beyond lub lasera Picasso możemy w bezpieczny sposób oczyścić zarówno powierzchnię zębów, jak i ich wewnętrzną strukturę.

Lampa Beyond

Wybielania zębów przy użyciu lampy Beyond wykazuje bardzo dużą skuteczność. Zastosowanie tej technologii pozwala na rozjaśnienie zębów zależnie od potrzeb o 5 lub nawet aż 14 odcieni w skali VITA. Technologia Beyond daje znacznie lepsze efekty niż standardowo stosowane metody wybielania zębów, dlatego też na skorzystanie z niej decyduje się coraz więcej pacjentów.

Zabieg lampą Beyond jest nie tylko wydajny, ale także całkowicie bezpieczny. Wynika to z zastosowania niebieskiego zimnego światła, które w żaden sposób nie nagrzewa i nie podrażnia zębów oraz dziąseł. Ustawienie jego odpowiedniej częstotliwości – w przedziale 480-520 nanometrów – pozwala na szybkie wchłanianie preparatu przez szkliwo w głąb zębiny, co umożliwia usuwanie nawet silnych przebarwień. Wpływ na efektywność całego zabiegu ma również skład użytego preparatu, obejmujący nadtlenek wodoru oraz dwutlenek krzemu, które utleniają się pod wpływem działania światła. Cały proces wybielania można dzięki temu przeprowadzić w trakcie jednej wizyty trwającej jedynie około pół godziny.

Laser Picasso

Laser Picasso to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia realizację wielu procedur stomatologicznych, takich jak np. odsłanianie implantów zębowych, czy przecinanie wędzidełek. Coraz częściej wykorzystuje się go jednak także do wybielania zębów. Szczególnie że metoda ta, jak wykazały przeprowadzane testy, okazała się nie tylko w pełni bezpieczna, ale także bardzo skuteczna. Pozwala ona wybielić zęby o kilka tonów, nie uszkadzając przy tym szkliwa i co za tym idzie, nie wywołując nadwrażliwości zębów. Autem zastosowanie lasera diodowego jest również krótki czas realizacji całej procedury – trwa ona jedynie kilkadziesiąt minut. Efekty utrzymują się zaś nawet do dwóch po przeprowadzeniu zabiegu.