• codzienna stomatologia
    Stomatologia
    zdrowie i piękno w prezenecie

Umów się na wizytę

601 - 155 - 351

MYSŁOWICE

604 - 987 - 979

DĄBROWA GÓRNICZA

 

WYBIELANIE ZĘBÓW

Wybieleanie zębów

Lampa Beyond

W momencie pojawienia się pierwszych zębów, ich kolor u każdego z nas był idealnie biały, jednak jedzenie bogate w sztuczne barwniki, kolorowe napoje jak kawa czy herbata spowodowały, iż z czasem zęby straciły swoją biel. Odbarwienia te penetrują głęboko wnętrze zęba i są niezwykle trudne do wybielenia tradycyjnymi metodami. Jest to jednak możliwe przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii stosowanej w systemie Beyond. Tego typu rozwiązanie pozwala na bezpieczne oczyszczanie zarówno powierzchni zębów, jak i jego wewnętrznej struktury.

Urządzenie wybielające Beyond emituje zimne, niebieskie światło o wysokiej częstotliwości pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Konstrukcja optyczna urządzenia wyeliminowuje szkodliwe światło podczerwone oraz nadfioletowe. Preparat mający działanie wybielające zawiera nadtlenek wodoru i 20-sto nanometrowy dwutlenek krzemu natychmiast utleniający całą powierzchnię 16-stu lub więcej zębów w trakcie jednego zabiegu przywracając im nieskazitelną biel.

Testy potwierdzają, iż w rezultacie wybielania zębów systemem Beyond zęby stają się od 5 do 14 odcieni jaśniejsze według skali VITA. W porównaniu do wybielania nocnego lub korzystania z innych metod efekty są o 30 % lepsze u Pacjentów decydujących się na wybielanie zębów systemem Beyond.

Wybielanie Beyond trwa około 30 minut. Wykorzystanie niskiej temperatury, zimnego światła, eliminuje podrażnienie nerwów. Wybielanie zębów systemem Beyond to jednorazowy zabieg, bez skutków ubocznych. System Beyond jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z obecnie dostępnych na rynku

Laser Picasso Nowość !!!

W związku z intensywnym rozwojem stomatologii estetycznej pojawiają się nowe metody wybielania zębów. Jedną z nich jest wybielanie za pomocą lasera diodowego. Celem pracy była ocena występowania i poziomu nadwrażliwości zębiny po wybielaniu zębów z użyciem lasera diodowego. Badaniem objęto 100 pacjentów. Do wybielania zębów używano preparatu wybielającego JW oraz lasera diodowego Picasso. Do określenia poziomu odczuwania bólu użyto wizualnej skali analogowej VAS. Ocenę stopnia nadwrażliwości przeprowadzono bezpośrednio przed zabiegiem, bezpośrednio po nim oraz 2 tygodnie od zakończenia wybielania. Uzyskane wyniki pozwalają stwierdzić, że zabieg wybielania zębów za pomocą lasera diodowego nie powoduje powstania nadwrażliwości zębiny zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i  dwa tygodnie później.