• codzienna stomatologia
    Stomatologia
    zdrowie i piękno w prezenecie

Umów się na wizytę

601 - 155 - 351

MYSŁOWICE

604 - 987 - 979

DĄBROWA GÓRNICZA

 

Ortodoncja

Ortodoncja

Leczenie w Codziennej Stomatologii Lek. stom. Łukasz Babczyński gwarantuje prawidłowy i zdrowy zgryz, proste zęby oraz harmonijne rysy twarzy. Indywidualnie opracowywane plany leczenia służą osiąganiu szybkich i trwałych rezultatów, doskonałych pod względem estetycznym. Idealny wynik leczenia poprawia samoocenę i dodaje pewności siebie. Lepsze samopoczucie pacjenta może wpływać na osiąganie przez niego sukcesów osobistych i zawodowych. Założenie aparatu stałego poprzedzone jest wykonaniem diagnostyki i opracowaniem planu leczenia. Pierwsza wizyta jest to konsultacja ortodontyczna, na której Pan Doktor Łukasz Babczyński przeprowadza rozmowę z pacjentem na temat jego potrzeb i oczekiwań. Zęby i zgryz pacjenta są dokładnie badane, oceniane są również rysy twarzy, funkcjonowanie stawów skroniowo – żuchwowych, czynność oddychania, połykania oraz mowa.

Leczymy pacjentów w każdym wieku, od najmniejszych po osoby dorosłe i starsze. Ze względu na stałą współpracę z doświadczonymi lekarzami różnych dziedzin stomatologii  tworzymy zespół specjalistów leczących w ujęciu interdyscyplinarnym i holistycznym. Dzięki takiemu podejściu możemy poszczycić się wiedzą i doświadczeniem, które gwarantują każdemu pacjentowi pewny efekt leczenia, bez względu na złożoność i stopień nasilenia wady.

Oferujemy najnowocześniejsze metody i aparaty, stosowane przez specjalistów na całym świecie. Ortodoncja w naszym wydaniu jest specjalnością na najwyższym poziomie wiedzy, rozwoju i techniki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o stosowanych przez nas aparatach i procedurach. Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania podczas konsultacji.

Upewnij się czy spełniamy twoje oczekiwania : http://www.znanylekarz.pl/lukasz-babczynski/stomatolog-ortodonta/myslowice-dabrowa-gornicza

Ortodoncja XXI wieku - wiebierz najlepszy aparat dla siebie

Ortodonci leczący systemem Insignia to wybrana grupa lekarzy, którzy ukończyli dodatkowe szkolenia w celu zapewnienia pacjentowi jak najlepszej opieki i perfekcyjnego uśmiechu.

Zapytaj lekarza specjalistę, jakie korzyści może zapewnić Ci Insignia. Nigdy nie jest za późno, aby przekroczyć swoje najśmielsze oczekiwania. W naszej klinice to możliwe.

Leczenie ortodontyczne metodą Insignia w naszej Codziennej Stomatologii

Leczenie ortodontyczne to sztuka medyczna (wiedza) i warsztat mechaniczny (wysoka jakość stosowanych materiałów) gwarantują sukces leczenia. 100% wiedzy i 0% uwagi dla stosowanych w aparacie materiałów oddala w czasie zakończenie leczenia. Tak samo jak 0% wiedzy i 100% jakości stosowanych materiałów nie gwarantuje sukcesu. W obu przypadkach efekt końcowy inwestycji Pacjenta w swój nowy uśmiech będzie wątpliwy.

Tylko te 2 elementy są istotne dla oceny i podjęcia świadomej decyzji czy spora inwestycja w zdrowie i estetykę ma dla Pacjenta sens. Czy będzie opłacalna i pozbawiona niepotrzebnego ryzyka związanego z ograniczoną wiedzą Pacjenta poddającego się takiemu działaniu leczniczemu.

Leczenie ortodontyczne – gdzie dopiero zgranie wszystkich zaplanowanych detali daje efekt stabilności – jest drogie w przeciwieństwie do samej czynności prostowania zębów.

Prostowanie można zrobić szybko co jest relatywnie tanie w porównaniu do leczenia ortodontycznego. Na pewno na rynku usług Pacjent ma również dostęp do takich tanich ofert. Takie prostowanie zębów jest jednak w większości przypadków niestabilne. A może nawet okazać się niezdrowe.

Zapytaj znajomych czy mieli obiecywane szybkie leczenie, które potem rosło o kolejne miesiące a nawet lata ? To nie tylko koszt materialny ale przede wszystkim życiowy, a zębom nie służy zbyt długie leczenie o czym każdy powinien wiedzieć. Czy byli uprzedzeni o tym, że taki będzie „koszt” dodatkowy do aprobowanej przez nich ceny za leczenie ? Czy akceptowali taki plan leczenia i był on jasno, pisemnie przedstawiony na początku ?

Jak jednak ocenić to co * Pacjent może ocenić?
Bądźmy szczerzy – bez minimalnej wiedzy Pacjent może ocenić tylko cenę oferowanej usługi. A co z pozostałymi elementami ?
Jak ograniczyć ryzyko nietrafionej decyzji Pacjenta?

To jest proste. Wystarczy wiedzieć:
Co robi nasz ortodonta żeby jego Pacjent miał szansę na zgranie sztuki medycznej i warsztatu ? Co powoduje, że przesuwanie zębów jest proste i jasne również dla Pacjenta ? Kiedy wiadomo, że od razu zmierzamy do zaplanowanego celu ?

Są tu pomocne wiadomości, wiedza o pewnych cechach dobrej współpracy naszego Lekarza i Pacjenta.

Pacjent je po prostu widzi w ofercie i działaniu profesjonalisty – lekarza i może samodzielnie ocenić ofertę leczniczą zanim się na nią zdecyduje. Również po zakończeniu leczenia Pacjent może poprosić lekarza o sprawdzenie w jakim zakresie udało się osiągnąć zamierzony i przedstawiony **cel (plan leczenia). Pacjent może też obserwować w trakcie leczenia samo działanie medyczne już ze swojego punktu widzenia.

Szybkie, komfortowe leczenie

Leczenie systemem Insignia jest dopasowane do konkretnego pacjenta. Każdy element jest precyzyjnie obliczony, aby optymalnie wpłynął na ruch zęba. Ma to na celu zmniejszenie liczby wizyt w gabinecie oraz uzyskanie wyjątkowego komfortu. Ponieważ  leczenie jest w 100% spersonalizowane, czas noszenia zamków przez pacjenta ulega skróceniu.

Insignia jest idealna dla każdego – od dorosłego z nieuregulowanym planem dnia po nastolatka, który chce jak najszybciej zdjąć zamki i uzyskać ładny uśmiech.

Czego zatem należy oczekiwać od dobrego leczenia ortodontycznego ?
Dobre Leczenie Ortodontyczne
Leczenie w Insignia

Diagnostyka

Lekarz pobiera wyciski szczęki i żuchwy z kęskiem zgryzowym, wykonane zostaną zdjęcia RTG (panoramiczne i boczne), zdjęcia wewnątrzustne oraz zdjęcia twarzy (anface i profil) np. aparatem cyfrowym. Brak tych działań przygotowawczych dla opisania Planu leczenia Pacjenta automatycznie uniemożliwia prowadzenie samego leczenia (co jest bezpiecznym rozwiązaniem).

Sztuka medyczna – Plan leczenia

Po zanalizowaniu danych medycznych Lekarz przedstawi Ci Plan leczenia poprzez opowiadanie o zaplanowanych działaniach. Lekarz ma w swojej wyobraźni Twój nowy uśmiech.

Jako pacjent musisz zaaprobować ten plan na piśmie. Im plan leczenia dokładniejszy tym rzetelniejszy. Powinien zawierać również informacje o retencji (utrzymaniu efektu po leczeniu).

Sztuka medyczna – Plan leczenia

Zobaczysz na ekranie jak wygląda Twój obecny zgryz (z wadą) oraz jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech po zakończeniu leczenia. Jako pacjent musisz zaaprobować ten plan na piśmie. Plan wraz z wszystkimi parametrami jest dokumentowany i indywidualny, wyłącznie dla danego Pacjenta. Metoda Insignia jest zaaprobowana do zastosowań ortodontycznych/medycznych i posiada odpowiedni certyfikat CE.

Warsztat mechaniczny – Dobór aparatu

Są to typowe zamki i druty dobrane z katalogu najlepiej jak się da dla danego Pacjenta. Lekarz będzie starał się je ustawić ręcznie i doginać tak aby osiągnąć zaaprobowany Plan leczenia.

W zależności od postępu leczenia wykonywane są prace korygujące działanie aparatu w stronę założonego Planu leczenia. Dzieje się to na wizytach kontrolnych.

Warsztat mechaniczny– Dobór aparatu

System Insignia pracuje też w Damonie.

Po zaaprobowaniu Planu leczenia każdy zamek zostanie wyprodukowany indywidualnie dla danego Pacjenta i zęba oraz zaakceptowanego Planu leczenia. W każdym przypadku zostaną wyprodukowane indywidualne druty o unikalnym kształcie pasującym tylko dla danego Pacjenta i wybranych zamków. Druty dobierane są od razu na całe leczenie, żeby było pewne uzyskanie efektu tak jak zaplanowano. To znaczy, że zostaną uwzględnione zarówno wymogi estetyczne, jak i niepowtarzalność Pacjenta. Wraz z postępem leczenia na wizytach kontrolnych wprowadza się zaplanowane i wyprodukowane już elementy do aparatu np. precyzyjnie dopasowane kolejno po sobie druty.

Warsztat mechaniczny – Naklejenie aparatu

Lekarz nakleja aparat (zamki) na zęby, na każdy ząb osobno, używając pęsety. Z reguły robi to ręcznie, starając się bardzo dokładnie skoordynować swoją rękę i oko aby pozycja zamka była prawidłowa. Od tego potem zależy całe leczenie. Pozycje zamków na zębie są zdefiniowane dla danej metody, a leczenie Pacjenta dobiera się najlepiej jak można do ograniczeń metody.

Warsztat mechaniczny – Naklejenie aparatu

Lekarz nakleja aparat bardzo dokładnie dzięki  użyciu indywidualnych uchwytów zamków. Dostarczane są jednocześnie z całym aparatem aby zachować precyzję wymaganą przez zaaprobowany wcześniej Plan leczenia – nowy uśmiech Pacjenta. Nie ma tu już zależności od ręki i oka operatora. Zamek ma być umieszczony na zębach tam gdzie jest w projekcie i dzięki temu zęby są bezbłędnie prowadzone na swoje miejsce. I tak się dzieje. Bez niepotrzebnego bólu i straty czasu na adaptacje. Nowy, zaplanowany uśmiech Pacjenta definiuje pozycje zamków i mechanikę metody.

Czas leczenia

Leczenie trwa ok. 1,5 do 2 lat w zależności od wady i precyzji kolejnych działań.

Czas leczenia

Leczenie trwa ok. 25% czasu krócej w porównaniu do typowego (lecz też dobrego i maksymalnie precyzyjnego) leczenia wady. Ilość wizyt kontrolnych jest mniejsza o około 50% co może mieć znaczenie dla organizacji życia Pacjenta w leczeniu.

Cena

Za całość leczenia (w tym naklejenie aparatu) w zależności od wady i rodzaju materiałów od około 3.400 pln do 5800 pln. Nie obejmuje wizyt kontrolnych.

Uwaga: często ceny podawane są za tzw. założenie aparatu. Nie ma to nic wspólnego z ceną za całe leczenie.

Cena

Za całość leczenia (w tym naklejenie aparatu) 10.000 pln wraz z wizytami kontrolnymi.
Cena poza granicami Polski od około 2.500 – 5.500 EUR.
Pacjent musi kwalifikować się do leczenia jakimkolwiek aparatem stałym z oferty lekarza.
Jeśli Pacjent kwalifikuje się do jakiegokolwiek leczenia aparatem stałym to na pewno kwalifikuje się do metody Insignia.

System Damona

Piękny uśmiech i piękny wygląd twarzy

System Damona stosuje unikalną filozofię leczenia wychodzącą poza proste zęby w celu stworzenia szerokich, pięknych uśmiechów. Takie podejście do leczenia bierze pod uwagę przewidywany wygląd pacjentów w wieku 40, 50 lat i powyżej.

Doskonały Komfort

Minęły już czasy, kiedy leczenie ortodontyczne powodowało duży dyskomfort. System DAMONA działa  poprzez wysokiej technologii mechanizm poślizgowy, w którym zmniejszony nacisk na Twoje zęby przesuwa je w przyjemny sposób na poprawną pozycję.

Dla każdej grupy wiekowej.

Proste zęby i piękny uśmiech mogą podnosić w każdym wieku samoocenę i poczucie wiary we własne możliwości oraz jednocześnie natychmiast polepszają zdrowie jamy ustnej. Zapytaj swojego lekarza ortodontę, czy System Damona jest odpowiedni dla Ciebie.

Innowacyjna technologia

W zamkach systemu Damona zastosowano pasywny mechanizm poślizgowy w celu utrzymania drutu w zamku. Pozwala to na szybsze i wygodniejsze przesuwanie zamków.

W innych rodzajach zamków sotsowane są ligatury elastyczne lub aktywne klapki, które „wiążą” łuki do zamków.
Ligatury elastyczne i aktywne klapki mogą działać jak „hamulce” w wyniku czego pojawia się tracie i nacisk skutkując dłuższym i mniej komfortowym leczeniem.

  • Nadzwyczajne rezultaty dla uśmiechu i twarzy
  • Krótszy czas leczenia i mniej wizyt kontrolnych
  • Większy komfort bez użycia ligatur
  • Brak ekstrakcji zębów i wyciągów zewnątrzustnych w większości przypadków
  • Łatwo utrzymać czystość aparatu

Aparat ortodontyczny ruchomy czyli zdejmowany

Aparat ortodontyczny ruchomy

Wykonujemy aparaty, które pacjent może zdejmować samodzielnie. Noszony jest stosownie do wskazań lekarza, przeważnie ok. kilkunastu godzin na dobę. Aparat bardzo funkcjonalny i komfortowy dla małych pacjentów. Aparaty wykonane są z kolorowego akrylu, na życzenie naszych milusińskich wtapiamy ilustracje z bohaterów hitów bajkowych.

Clear aligner

Przeźroczyste aparaty clear aligner zapewniają estetyczny wygląd, ponieważ są praktycznie niewidoczne.

W celu przeprowadzenia korekty wady zgryzu przygotowywany jest zestaw clear alignerów (płytek), które stopniowo przesuwają zęby do prawidłowej pozycji. Co trzy tygodnie płytka zmieniana jest na nową, która kontynuuje rozpoczęte leczenie. Aparat powinien być noszony przez 22 godziny na dobę z przerwami na posiłki oraz szczotkowanie zębów. Clear aligner jest niewidocznym i wygodnym w stosowaniu aparatem ortodontycznym. Propozycje cenową przedstawi lekarz.