• codzienna stomatologia
    Stomatologia
    zdrowie i piękno w prezenecie

Umów się na wizytę

601 - 155 - 351

509 - 935 - 653

MYSŁOWICE

604 - 987 - 979

512 - 515 - 052

DĄBROWA GÓRNICZA

 

Chirurgia stomatologiczna

implantologia

Aby marzenie o pięknym uśmiechu stało się faktem, potrzebne są liczne interwencje stomatologiczne przeprowadzane w ramach profilaktyki i leczenia zachowawczego uzębienia oraz chorób jamy ustnej. Niekiedy problem wymaga jednak zastosowania bardziej radykalnych środków interwencyjnych, a wtedy z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna. W naszej klinice dentystyczno-implantologicznej, zarówno w Dąbrowie Górniczej, jak i Mysłowicach, mamy odpowiedni sprzęt i zatrudniamy doświadczonych lekarzy, którzy świadczą usługi z tej dziedziny, czyli wykonują zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej. Co więcej, podchodzą do problemów tej natury delikatnie, licząc się ze stresem i cierpieniem pacjentów.

Zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej

Do podstawowych usług klasyfikujących się jako zabiegi chirurgii stomatologicznej zaliczają się:

  • ekstrakcja ósemek (tzw. zębów mądrości),
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych częściowo lub w całości w żuchwie lub szczęce,
  • zabiegi mikrochirurgiczne wykonywane w ramach przygotowania do zabiegów z zakresu protetyki lub wprowadzenia implantów zębowych,
  • usuwanie korzeni zębowych (tzw. hemisekcje),
  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • resekcje wierzchołków korzeni zębowych.

Gdy zabieg chirurgiczny jest nieunikniony

Bywa, że pomoc chirurga stomatologa jest naprawdę niezbędna, a zabieg chirurgiczny w obrębie jamy ustnej jest nieunikniony. Warto wówczas zdać się na pomoc doświadczonego eksperta, ponieważ zabiegi w tej dziedzinie stomatologii wymagają wprawnej ręki. Doświadczenie ma tu kluczowe znaczenie dla precyzji i szybkości zabiegu, dzięki czemu jest on mniej nieprzyjemny i stresujący dla pacjentów.