• codzienna stomatologia
    Stomatologia
    zdrowie i piękno w prezenecie

Umów się na wizytę

601 - 155 - 351

509 - 935 - 653

MYSŁOWICE

604 - 987 - 979

512 - 515 - 052

DĄBROWA GÓRNICZA

 

Leczenie kanałowe (endodoncja)

Kiedy zaawansowana próchnica zaatakuje już miazgę zębową, wtedy zachodzi konieczność usunięcia zakażonych tkanek. Zabieg ten to leczenie kanałowe, które niejednokrotnie jest ostatnią szansą na zachowanie zęba, a co za tym idzie - uniknięcia kosztownej procedury uzupełnienia braku powstałego po jego wyrwaniu za pomocą implantu zębowego. Istotne znaczenie dla poprawnego przebiegu leczenia endodontycznego ma jednak precyzyjna diagnostyka. Pozwala ona ocenić stan zębów oraz dokładnie zaplanować wszystkie stomatologiczne czynności.

Kanałowe leczenie zębów skrócone do jednej wizyty

W naszych gabinetach wykorzystujemy najnowszej generacji elektroniczny endometr RAYPEX 5, czyli przyrząd do pomiaru długości kanału korzeniowego. Dzięki jego zastosowaniu czas leczenia kanałowego zostaje skrócony do zaledwie jednej wizyty. Ponadto mamy rozbudowany zestaw materiałów do wypełnień w szerokiej gamie kolorystycznej. W celu uzyskania maksymalnej estetyki zębów przednich stosujemy specjalnie opracowany system Artist, który pozwala na dokładne dopasowanie barwy kompozytu do koloru zębów pacjenta.

Bezbolesne leczenie zębów z naruszoną miazgą zębową

Uzupełnianie ubytków próchnicowych, a w jeszcze większej mierze leczenie chorób miazgi (zabiegi endodontyczne), napawają strachem wiele osób. Jest to związane z faktem, że procedury te miały niegdyś bolesny przebieg. Obecnie jednak wykorzystanie nowoczesnych metod, czyni je niemal zupełnie bezbolesnymi, dlatego nie należy obawiać się leczenia kanałowego.