Wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond

Kategoria: Blog

lampa beyond

Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej. Przyczyną tego jest fakt, że każdy z nas chciałby mieć piękny i śnieżnobiały uśmiech. Duża część z nas także próbowała wpłynąć na biel swoich zębów poprzez stosowanie ogólnodostępnych w sklepach czy aptekach past czy listków wybielających, niestety takie próby zazwyczaj kończą się niepowodzeniem.

Czy jest zatem jakiś skuteczny sposób na szybkie i skuteczne wybielenie zębów? Oczywiście tak. Odpowiedzią na potrzeby bardzo szerokiego grona pacjentów są wykonywane między innymi w naszej Klinice Stomatologicznej, zabiegi wybielania zębów z użyciem lampy Beyond.

Profesjonalne wybielanie zębów

Wspomniany zabieg wybielania zębów przy użyciu lamp Beyond jest obecnie najczęściej stosowanym profesjonalnym zabiegiem wybielania w gabinetach stomatologicznych. Powodem, dla którego pacjenci najchętniej wybierają tę metodę jest przede wszystkim szybkość osiągnięcia oczekiwanych efektów. Cały zabieg, który pozwala wybielić zęby o 5 do nawet 14 odcieni trwa bowiem zaledwie jedną około 30-minutową wizytę w gabinecie.

Sam zabieg jest niezwykle prosty. Zęby pacjenta pokrywa się specjalnym żelem wybielającym, którego substancją aktywną jest, znany również z powszechnie dostępnych past czy lakierów wybielających, nadtlenek wodoru. Oprócz tego zabezpiecza się także dziąsła pacjenta, a następnie naświetla zęby lampą Beyond, która emitując zimne, niebieskie światło przyspiesza działanie umieszczonego na zębach preparatu.

Zabieg jest niezwykle skuteczny i całkowicie bezpieczny dla zębów. Osiągnięty poprzez jego wykonanie efekt, w zależności od nawyków pacjenta, może się utrzymać nawet przez okres 2-3 lat. Po wykonaniu zabiegu przez około 48 godzin pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów oraz powinien unikać picia silnie barwiących płynów (np. kawy, mocnej czarnej herbaty czy czerwonego wina). Oprócz tego zaleca się również spożywanie wyłącznie „białych” posiłków.