Co należy wiedzieć o alignerach?

Kategoria: Blog

aparat na zęby

Współczesne aparaty ortodontyczne nieco różnią się od tych, które były dostępne jeszcze kilka lat temu. Obecnie można zadbać o swoje uzębienie bez uszczerbku dla estetyki. W tym celu warto zdecydować się na alignery, które cieszą się ogromną popularnością. Czy wiesz, czym one są oraz co warto wiedzieć na ich temat?

Czym są alignery?

Niestety do dziś dominuje przekonanie, że tradycyjne aparaty ortodontyczne są nieestetyczne, a także, że w pewnym wieku już nie przystoją. Z tego powodu wiele osób w ogóle rezygnuje z leczenia, poświęcając tym samym swój komfort psychiczny  oraz zdrowie. Na szczęście nic straconego! Współcześnie możliwe jest zastosowanie aparatu Clear Aligner, potocznie zwanego alignerem.

Najprościej mówiąc, są to niewidoczne nakładki ortodontyczne, które przy sumiennym stosowaniu mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjny aparat. Jeżeli chcesz poddać się takiemu leczeniu, zapraszamy do kontaktu. Zajmujemy się ortodoncją w Dąbrowie Górniczej i z chęcią pomożemy Ci zadbać o zgryz.

O czym należy pamiętać, decydując się na alignery?

Jak już zostało wspomniane, skuteczność leczenia w dużej mierze zależy od sumienności pacjenta. Alignery można w każdej chwili zdjąć, jednak aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, powinny być one noszone przez 22 godziny na dobę. Oznacza to, że zdjęcie nakładek dopuszczalne jest jedynie podczas posiłków czy szczotkowania zębów.

Co istotne, równie ważne są regularne wizyty kontrolne u ortodonty. Lekarz musi na bieżąco monitorować postępy w leczeniu, aby w odpowiednim momencie zadecydować o zastosowaniu nowej szyny. Takie wizyty powinny odbywać się w mniej więcej 3-tygodniowych odstępach.

Warto mieć na uwadze, że czas leczenia jest ściśle powiązany z indywidualną sytuacją każdego pacjenta. Chodzi tu zarówno o rozległość, jak i poziom skomplikowania poddanej leczeniu wady zgryzu. Z tego powodu nie należy sugerować się opowieściami bliskich i tym bardziej nie poddawać się, jeżeli okres kuracji będzie wydawał się zbyt długi.


NASZE GABINETY
Ul. Marcina Kasprzaka 6
41-303 Dąbrowa-Górnicza
Tel.: 604-987-979
Tel.: 032 260 15 55
info@codziennastomatologia.pl
Ul. Mikołowska 28/1a
41-400 Mysłowice
(2 km. od Katowic)
Tel.: 601-155-351
Tel.: 032 317 88 88
info@codziennastomatologia.
GODZINY PRZYJĘĆ
pon - piątek 8:00-20:00
sobota 9:00-13:00
NR KONTA BANKOWEGO
PKO Bank Polski 82 1020 2528 0000 0902 0175 2096 | Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW