Na czym polega leczenie ortodontyczne systemem Insignia?

Kategoria: Blog

leczenie ortodontyczne

Decyzja o założeniu aparatu ortodontycznego wiąże się z kilkoma zmianami w życiu, nie tylko tymi bezpośrednio związanymi z wyglądem, ale i codziennym funkcjonowaniem. Aparat na zębach wymaga od pacjenta pewnego zaangażowania i zwiększenia higieny jamy ustnej. Z tego też powodu bardzo ważne jest, aby dobrać metodę korekcji wady zgryzu idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb oraz zapewniającą skuteczne i możliwie jak najszybsze rezultaty leczenia.

Obecnie w gabinetach stomatologicznych oferowane są aparaty na zęby Insignia, które stanowią alternatywę w leczeniu ortodontycznym klasycznymi metodami. W tym artykule spróbujemy wyjaśnić, na czym polega skuteczność systemu Insignia i kiedy warto się na niego zdecydować.

Specyfika aparatu ortodontycznego Insignia

Insignia nie jest wyłącznie nowym, rewolucyjnym aparatem ortodontycznym, jak wielu pacjentów sobie wyobraża. Sam aparat nazębny wygląda standardowo. W tym przypadku skuteczność wynika z całego systemu leczenia ortodontycznego, które jest wdrażane w przypadku konkretnego pacjenta. Nowatorskie podejście do warunków zgryzowych pozwala na indywidualne zaprojektowanie i dopasowania aparatu do konkretnej osoby. W ten sposób lekarz opracowuje cały plan leczenia – od momentu określenia potrzeb pacjenta, aż do chwili osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Dzięki temu można zobaczyć efekty leczenia na ekranie komputera jeszcze przed założeniem aparatu na zęby. Daje to zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi pewność co do skuteczności opracowanej metody.

Najważniejsze zalety leczenia ortodontycznego w systemie Insignia

O pierwszej zalecie już wspomnieliśmy – jest to możliwość dokładnego opracowania planu terapii i określenia rezultatów. Dodatkowo system Insignia pozwala uwzględnić wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu leczenia z wyjątkową precyzją. Przy tej metodzie ograniczona jest liczba wizyt pacjenta w gabinecie stomatologicznym do koniecznego minimum.

Aparat jest idealnie zaprojektowany dla pacjenta, zgodnie z jego warunkami zgryzowymi oraz uwarunkowaniami anatomicznymi. Pacjent nie musi obawiać się dyskomfortu czy bólu w trakcie leczenia. W większości przypadków nie jest konieczne wyrywanie zębów przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, jak to często ma miejsce przy tradycyjnych metodach. Z uwagi na fakt, że plan leczenia jest indywidualnie zaprojektowany, aparat Insignia jest bardzo elastyczny i może pomóc nawet w przypadku złożonych wad zgryzu.

Bardzo ważne jest to, że leczenie przebiega bardzo szybko. Okazuje się, że korekcja wad zgryzu aparatem Insignia trwa nawet 25% krócej niż tradycyjnymi aparatami.