Jak skutecznie usunąć przebarwienia zębów?

Kategoria: Blog

Wybielanie zębów

Każdy z nas dąży do tego, aby jak najdłużej zachować naturalny odcień zębów. Niestety, nie da się całkowicie wyeliminować z naszego życia czynników, które wpływają na nieestetyczne przebarwienia. Barwiące produkty spożywcze, palenie papierosów, leki, a także procesy zachodzące w naszym organizmie przyczyniają się do powstawania zmian w barwie uzębienia.

Przebarwienia nie zawsze są problemem wyłącznie natury estetycznej. Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że wszelkie zmiany w odcieniu zębów, a także kropki czy plamy na ich powierzchni powinny być skonsultowane ze stomatologiem podczas regularnych wizyt. Co więcej, należy unikać przeprowadzania wybielania zębów domowymi sposobami. Nie tylko w wielu przypadkach są one nieskuteczne (np. gdy mamy do czynienia ze zmianą koloru po lekach lub w wyniku fluorozy), ale często mogą być wręcz niebezpieczne, jeśli zastosujemy nieprzeznaczony do tego celu środek. Najbezpieczniej usuwać przebarwienia w gabinecie stomatologicznym.

Jak skutecznie i bezpiecznie usunąć przebarwienia z zębów?

Jeśli chcemy pozbyć się przebarwień z zębów, najlepiej skonsultować się ze stomatologiem, który oceni stan naszego uzębienia oraz dobierze odpowiednią metodę na zredukowanie nieestetycznego problemu. Poniżej opisujemy zabiegi mające na celu usunięcie przebarwień.

  • Skaling i piaskowanie to dwa podstawowe zabiegi, które mogą przywrócić naszym zębom naturalny odcień. Umożliwiają zredukowanie nalotu po kawie i herbacie, pokarmach czy barwiących napojach. Skaling ma na celu usunięcie kamienia nazębnego. Piaskowanie wykonuje się przy pomocy specjalnych ziarenek piasku aplikowanych pod ciśnieniem. Sprawdza się bardzo dobrze przy usuwaniu przebarwień po papierosach.
  • Jeśli zależy nam na jeszcze lepszym efekcie, możemy zdecydować się na wybielanie zębów. To jeden z najczęściej wybieranych zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej. Zabieg powinien być przeprowadzony pod nadzorem stomatologa. Istnieje kilka metod profesjonalnego wybielania. Najszybszą metodą jest usuwanie przebarwień za sprawą specjalnego żelu wybielającego, na który kierowane jest światło z lampy aktywującej. Najlepsze rezultaty można uzyskać przeprowadzając kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.

NASZE GABINETY
Ul. Marcina Kasprzaka 6
41-303 Dąbrowa-Górnicza
Tel.: 604-987-979
Tel.: 032 260 15 55
info@codziennastomatologia.pl
Ul. Mikołowska 28/1a
41-400 Mysłowice
(2 km. od Katowic)
Tel.: 601-155-351
Tel.: 032 317 88 88
info@codziennastomatologia.
GODZINY PRZYJĘĆ
pon - piątek 8:00-20:00
sobota 9:00-13:00
NR KONTA BANKOWEGO
PKO Bank Polski 82 1020 2528 0000 0902 0175 2096 | Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW