Implanty zębów a pewność siebie

Kategoria: Blog

implanty zębów

Braki w uzębieniu można korygować na wiele sposobów. Tańszym rozwiązaniem są protezy ruchome, popularnie zwane sztucznymi szczękami. Droższym – wstawienie na stale implantów zębów. O konieczności odbudowy uzębienia z punktu widzenia zdrowia fizycznego mówi się wiele. Brak zębów może doprowadzić do zaniku kości szczękowej, a co za tym idzie – do zmiany rysów twarzy i wyraźnego oszpecenia. Powoduje też dyskomfort związany z przeżuwaniem, co może powodować dalsze problemy zdrowotne. Jednak niewiele osób mówi o zbawiennym wpływie „uzębienia zastępczego” na psychikę człowieka.

Proteza ruchoma

Braki w uzębieniu wyglądają nie tylko niechlujnie, ale bardzo postarzają człowieka. Dlatego też każdy, kto może, decyduje się na zamówienie u protetyka sztucznej szczęki. Sprawia ona, że osoby, które do tej pory unikały życia towarzyskiego nagle uśmiechają się od ucha do ucha i stają się duszami towarzystwa. Pełne uzębienie znacząco wpływa na ich pewność siebie i otwartość na świat i ludzi. Jednak protezy ruchome mają jedną podstawową wadę: są ruchome. Mimo używania dobrego kleju potrafią wypaść w najmniej oczekiwanym momencie. Nie pozwalają też na spożywanie każdego rodzaju posiłku, a w nocy powinny być przetrzymywane w specjalnym płynie, co nie wygląda estetycznie i przypomną noszącej ja osobie o kompleksach. Nie dają więc swoim właścicielom stu procent komfortu.

Nowoczesne implanty

Droższym, choć nieporównywalnie lepszym rozwiązaniem są implanty zębów. Implant, najprościej mówiąc, to sztuczny ząb, wkręcany w prawdziwą kość szczękową. Gdy założy się go raz, zostaje na swoim miejscu przez całe życie. Odbudowa uzębienia implantami jest więc bardzo zdrowa, a do tego niezwykle komfortowa. Najczęściej okazuje się bowiem, że zęby pacjenta wyglądają o wiele lepiej, niż wyglądało jego naturalne uzębienie. Implanty pozwalają na czerpanie z życia garściami. Pacjent w zasadzie zapomina, że nie ma swoich zębów. Może jeść wszystko jak „zwykły” człowiek, nie ma możliwości, by ząb wypadł. A co najważniejsze, uzębienia nie trzeba wyciągać do snu, pacjent może więc wstawać co rano z pięknym uśmiechem.