Kiedy implanty są koniecznością?

Kategoria: Blog

implant

Piękny uśmiech to marzenie każdego z nas. Nie podlega wątpliwości, że zadbane uzębienie znacząco poprawia wygląd całej twarzy. Chodzi tu jednak nie tylko o śnieżnobiały uśmiech rodem z hollywoodzkich filmów, ale także sam stan zdrowotny zębów. Próchnica, widoczne ubytki czy braki w uzębieniu mogą negatywnie wpłynąć na samoocenę pacjenta. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia.

Kiedy powinno się zakładać implanty?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, czym w ogóle jest implant. Jest to czysty stop tytanu, który przypomina nieco śrubkę. Wprowadza się go w znieczuleniu miejscowym w kość pacjenta, a po pewnym czasie zrasta się on trwale z tkankami jamy ustnej. Warto wspomnieć, że organizm nie traktuje go jako ciała obcego, przez co po wizycie nie występują żadne reakcje obronne.

Leczenie implantologiczne wykonuje się wtedy, gdy niemożliwe jest odratowanie zęba. Pomimo znacznego rozwoju stomatologii, czasami zdarza się, że standardowe leczenie nie przynosi pożądanych rezultatów lub od razu wiadomo, że będzie ono zupełnie bezcelowe. Wówczas jedynym rozwiązaniem okazuje się ekstrakcja chorego zęba, a następnie wprowadzenie w jego miejsce implantu.

W jakich przypadkach implanty okażą się koniecznością?

W tym miejscu warto zaznaczyć, że każdy brak w uzębieniu jest wskazaniem do leczenia implantologicznego. Wykonując implanty w Mysłowicach, spotkaliśmy się jednak również z nieco bardziej skomplikowanymi przypadkami. Należy mieć bowiem na uwadze, że istnieją sytuacje, w których jest to konieczność. Mowa tu o:

  • względach estetycznych – implant okaże się niezbędny, gdy wystąpi u pacjenta brak jednego z zębów przednich;
  • wielu brakach – jeżeli w Twoim uzębieniu brakuje więcej niż jednego zęba, tym bardziej rozważ jak najszybsze leczenie implantologiczne;
  • trudnościach w spożywaniu pokarmu – niepełne uzębienie może skutkować niemożnością przeżuwania;
  • krzywieniu się zębów lub zgryzu – takie problemy mogą pojawić się w przypadku zarówno małych, jak i dużych braków.

NASZE GABINETY
Ul. Marcina Kasprzaka 6
41-303 Dąbrowa-Górnicza
Tel.: 604-987-979
Tel.: 032 260 15 55
info@codziennastomatologia.pl
Ul. Mikołowska 28/1a
41-400 Mysłowice
(2 km. od Katowic)
Tel.: 601-155-351
Tel.: 032 317 88 88
info@codziennastomatologia.
GODZINY PRZYJĘĆ
pon - piątek 8:00-20:00
sobota 9:00-13:00
NR KONTA BANKOWEGO
PKO Bank Polski 82 1020 2528 0000 0902 0175 2096 | Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW