Jak długo trwa proces gojenia dziąsła pod implant?

Kategoria: Blog

dentysta

Ubytki w uzębieniu przytrafiają się każdemu, nawet tym, którzy dbają o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedzają stomatologa. Mogą być efektem chorób lub wypadku. Jednak każdy ubytek należy uzupełnić, aby nie zaszkodzić pozostałym zębom. Coraz popularniejsze są implanty, które wymagają kilku konsultacji chirurgicznych. Jednak efekt robi wrażenie i jest długotrwały, co pacjenci doceniają najbardziej.

Przygotowanie dziąsła pod implant – czego się spodziewać?

Implanty zębowe to sposób na odzyskanie pełnego uśmiechu, który wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta. Implantologia jest dziedziną stomatologii, która nieustannie się rozwija, więc lekarze pracują z coraz to trwalszymi materiałami i profesjonalnym sprzętem, dzięki którym proces przebiega szybko i sprawnie. Wstawianie implantu w gabinecie stomatologicznym przebiega w znieczuleniu miejscowym, zazwyczaj nie wymaga specjalnych przygotowań czy czynności. Nie jest to zabieg bolesny, za to pozwala wstawić pojedyncze zęby lub stworzyć podstawę pod stałą protezę.

Implant to śrubka wykonana z tytanu, którą wszczepia się w kość szczęki w miejsce, które kiedyś zajmował nasz własny ząb. Największą zaletą poza trwałością jest również fakt, że można go wstawić w każde miejsce w szczęce i nałożyć na niego koronę, most lub całą protezę. Trzeba jednak zadbać o dziąsło.

Jak długo goi się dziąsło?

Przebieg i czas gojenia dziąsła zależy od bardzo wielu czynników i indywidualnych predyspozycji. Wpływ na ten proces mają: stan zdrowia pacjenta i występowanie chorób, ilości wstawianych implantów, to czy pojawiła się konieczność odbudowy kości lub wykonania innych zabiegów chirurgicznych oraz to, czy implanty wszczepiane są w górną, czy dolną szczękę. Na czas gojenia ma wpływ również to, czy pacjent przestrzega zaleceń lekarza i dba o higienę błon śluzowych.

Zazwyczaj proces gojenia trwa od 3 do 6 miesięcy, choć w skomplikowanych przypadkach może to być nawet rok i więcej. Warto również wiedzieć, że proces gojenia szybciej zachodzi w żuchwie (3-4 miesiące) niż w szczęce (5-6 miesięcy).


NASZE GABINETY
Ul. Marcina Kasprzaka 6
41-303 Dąbrowa-Górnicza
Tel.: 604-987-979
Tel.: 032 260 15 55
info@codziennastomatologia.pl
Ul. Mikołowska 28/1a
41-400 Mysłowice
(2 km. od Katowic)
Tel.: 601-155-351
Tel.: 032 317 88 88
info@codziennastomatologia.
GODZINY PRZYJĘĆ
pon - piątek 8:00-20:00
sobota 9:00-13:00
NR KONTA BANKOWEGO
PKO Bank Polski 82 1020 2528 0000 0902 0175 2096 | Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW