Czym są aparaty samoligaturujące?

Kategoria: Blog

kobieta nosząca aparat samoligaturujący

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety natura nie zawsze obdarza nas prostymi zębami, co w konsekwencji może rodzić liczne kompleksy i obniżenie pewności siebie. Na szczęście współczesna medycyna umożliwia korygowanie tego rodzaju defektów. Co więcej, istnieje na to co najmniej kilka metod. Zobacz, czym jest aparat samoligaturujący i jakie są jego kluczowe zalety.

Czym różni się aparat samoligaturujący od klasycznego?

Oba wspomniane aparaty są ortodontycznymi aparatami stałymi. Rozróżnia je jednak przede wszystkim sposób założenia. W wersji samoligaturującej nie stosuje się ligatur, a klapki. Wówczas metalowy łuk przytwierdzany jest bezpośrednio do zamków. Dzięki temu cała konstrukcja jest znacznie mniej widoczna, a tym samym gwarantuje wyższy komfort.

Warto zaznaczyć, że aparat samoligaturujący, o ile został prawidłowo dopasowany do potrzeb pacjenta, umożliwia znacznie krótszy czas leczenia. To z kolei przekłada się na mniejszą liczbę wizyt kontrolnych. Słowem, mimo że koszt takiego aparatu jest nieco wyższy, w rzeczywistości całkowita cena leczenia nie będzie znacząco odbiegać od ceny terapii z zastosowaniem aparatu klasycznego.

Nie należy zapominać o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii. Zajmując się ortodoncją w Mysłowicach, często podkreślamy naszym pacjentom, jak ważna jest higiena podczas całego okresu leczenia. Aparat samoligaturujący znacząco ułatwia zachowanie czystości zębów, ponieważ nie trzeba wówczas usuwać zanieczyszczeń zalegających w ligaturach. Co więcej, nie powoduje on przebarwień zębów.

Jeżeli chcesz skorygować wygląd swojego uzębienia, ale jednocześnie zależy Ci także na estetyce i sprawności całego procesu, aparat samoligaturujący jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy Cię na wizytę do naszej placówki, w której lekarz dentysta  oceni, czy kwalifikujesz się do tego rodzaju leczenia oraz wskaże Ci najważniejsze kwestie, które musisz mieć na uwadze. Przyjmujemy zarówno dzieci, jak i młodzież czy dorosłych.


NASZE GABINETY
Ul. Marcina Kasprzaka 6
41-303 Dąbrowa-Górnicza
Tel.: 604-987-979
Tel.: 032 260 15 55
info@codziennastomatologia.pl
Ul. Mikołowska 28/1a
41-400 Mysłowice
(2 km. od Katowic)
Tel.: 601-155-351
Tel.: 032 317 88 88
info@codziennastomatologia.
GODZINY PRZYJĘĆ
pon - piątek 8:00-20:00
sobota 9:00-13:00
NR KONTA BANKOWEGO
PKO Bank Polski 82 1020 2528 0000 0902 0175 2096 | Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW