Na czym polega znieczulenie komputerowe?

Kategoria: Blog

znieczuleni

Stomatologia to jedna z dziedzin medycyny, które rozwijają się w najszybszym tempie. Dzięki rozwojowi technologii dziś możemy leczyć zęby zupełnie bezboleśnie. Jest to możliwe dzięki podaniu znieczulenia. Jednak również tradycyjna igła i strzykawka odchodzą już w niepamięć. Coraz częściej w stomatologii stosuje się znieczulenie komputerowe. Na czym ono dokładnie polega?

Znieczulenie bez zastrzyku

Znieczulenie komputerowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią tradycyjnych zastrzyków, a nadal chcą skorzystać ze skutecznej metody znieczulenia podczas leczenia zęba czy innych zabiegów stomatologicznych. Na czym ono polega? To bardzo prosty, szybki i przede wszystkim bezbolesny sposób podania środka znieczulającego. Zamiast igły wykorzystuje się do tego specjalne urządzenie z końcówką przypominającą długopis. Dzięki podłączeniu urządzenia do ekranu monitora lekarz może na bieżąco obserwować działanie środka znieczulającego, by odpowiednio dobrać jego dawkę.

Znieczulenie komputerowe czy tradycyjne?

Od momentu, kiedy znieczulenie komputerowe stało się dostępne w gabinetach stomatologicznych, zdecydowana większość pacjentów decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Ma ono wiele zalet, które decydują o jego przewadze nad tradycyjnym znieczuleniem. Przede wszystkim, sama świadomość podania środka znieczulającego bez użycia igły znacząco zmniejsza stres pacjenta i jego obawy przed zabiegiem. Ponadto, sam moment podania jest niemal nieodczuwalny, a szybkość podawania jest dobrana tak, by środek mógł wchłaniać się równomiernie. W ten sposób możemy uniknąć nieprzyjemnego uczucia rozpierania tkanek, które niestety jest obecne przy tradycyjnej metodzie podawania znieczulenia. System komputerowy skonstruowany został tak, by sam przerwał podawanie środka w momencie zwiększenia się oporu tkanek. Również uczucie drętwienia szczęki w przypadku znieczulenia komputerowego jest o wiele mniej dokuczliwe.


NASZE GABINETY
Ul. Marcina Kasprzaka 6
41-303 Dąbrowa-Górnicza
Tel.: 604-987-979
Tel.: 032 260 15 55
info@codziennastomatologia.pl
Ul. Mikołowska 28/1a
41-400 Mysłowice
(2 km. od Katowic)
Tel.: 601-155-351
Tel.: 032 317 88 88
info@codziennastomatologia.
GODZINY PRZYJĘĆ
pon - piątek 8:00-20:00
sobota 9:00-13:00
NR KONTA BANKOWEGO
PKO Bank Polski 82 1020 2528 0000 0902 0175 2096 | Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW