Cechy idealnego stomatologa dziecięcego

Kategoria: Blog

stomatolog 1200x540 - Cechy idealnego stomatologa dziecięcego

Stomatologia dziecięca jest wbrew pozorom niezwykle wymagającą specjalizacją. Stomatolog  zajmujący się leczeniem dzieci musi bowiem nie tylko doskonale znać się na leczeniu zębów, ale także potrafić nawiązać dobry kontakt ze swoimi pacjentami. A wcale nie jest to takie proste, bowiem każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby.

Dziecko niezwykle wymagającym pacjentem

Dlaczego tak trudno jest wykonywać jakiekolwiek czynności przy dziecku wie chyba każdy, kto posiada własną pociechę. Dziecko jest bowiem niezwykle wymagającym pacjentem. Zazwyczaj ma bardzo duże trudności z koncentracją, a w dodatku zupełnie inaczej reaguje na wszystkie bodźce, także bodźce bólowe, niż osoby dorosłe. Dobry stomatolog dziecięcy powinien więc potrafić nawiązywać ze swoim pacjentem kontakt, a przy tym wykazywać bardzo dużo empatii. Dziecko, gdy tylko wyczuje, że zajmujący się nim lekarz jest znudzony lub zmęczony i nie ma do niego odpowiedniego podejścia będzie sprawiał bardzo dużo kłopotów.

Przeprowadzając u dziecka jakikolwiek zabieg, należy mu zawsze krok po kroku tłumaczyć jaką czynność się wykonuje oraz w jakim celu się to robi. Trzeba bowiem pamiętać, że małe dziecko jest bardzo ciekawe otaczającego go świata i cały czas się wszystkiego uczy, i jeżeli w trakcie leczenia dentysta będzie potrafił zadowolić jego ciekawość, to maluch odwdzięczy mu się lepszym zachowaniem i większą cierpliwością.

Stomatolog dziecięcy – lekarz z misją

Bardzo ważną kwestią w stomatologii dziecięcej jest także to, że dobre podejście do pacjenta oraz zapobiegnięcie urodzenia się w dziecku strachu przed fotelem stomatologicznym ma bardzo duże znaczenie na przyszłość. Jeżeli bowiem już w dzieciństwie dziecko będzie odczuwało paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że później, już w dorosłym życiu, będzie zaniedbywało konieczność wykonywania regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa. Wybór dobrego stomatologa, który będzie leczył nasze dziecko jest więc niezwykle ważny.


NASZE GABINETY
Ul. Marcina Kasprzaka 6
41-303 Dąbrowa-Górnicza
Tel.: 604-987-979
Tel.: 032 260 15 55
info@codziennastomatologia.pl
Ul. Mikołowska 28/1a
41-400 Mysłowice
(2 km. od Katowic)
Tel.: 601-155-351
Tel.: 032 317 88 88
info@codziennastomatologia.
GODZINY PRZYJĘĆ
pon - piątek 8:00-20:00
sobota 9:00-13:00
NR KONTA BANKOWEGO
PKO Bank Polski 82 1020 2528 0000 0902 0175 2096 | Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW