• codzienna stomatologia
    Stomatologia
    zdrowie i piękno w prezenecie

Umów się na wizytę

601 - 155 - 351

MYSŁOWICE

604 - 987 - 979

DĄBROWA GÓRNICZA

 

Plamy i przebarwienia

Plamy i przebarwienia są efektem nierównomiernego rozłożenia barwnika skóry, melaniny, pod wpływem padających promieni słonecznych. Plamy mogą być ograniczone do naskórka lub wnikać w głąb skóry. Usunąć je można prowokując złuszczanie naskórka. Najlepsze efekty uzyskujemy stosując:

  • peeling (Cosmelan-)
  • roll-cit

O wyborze metody decyduje karnacja i głębokość plam. Badanie w lampie Wood'a pozwala dokładniej ocenić głębokość plam.

Złuszczanie pozwala zlikwidować większość plam i przebarwień. Plamy ograniczone do naskórka dają szansę na ich zlikwidowanie, przy głębszych plamach i przebarwieniach szansa ich zupełnego zlikwidowania maleje, jednak kolor plam będzie mniej intensywny.

Urządzenie Roll-Cit jedynie nakłuwa naskórek, nie usuwając go, jednak dociera do drobnych naczynek. Igiełki tak są skonstruowane, żeby wyzwalały proces gojenia i odnowy włókien kolagenowych, a to da równą i jednolitą w kolorze skórę.

Aby na stałe utrzymać efekt zabiegu, należy codziennie stosować kremy z filtrem.

W trakcie złuszczenia skóra wymaga specjalnej ochrony. Uważać należy, aby jej nie zranić i nie doprowadzić do powstania blizny i kolejnego przebarwienia. Wymaga także stosowania preparatów normalizujących wydzielanie melaniny, kremów z wysokim filtrem UV, zabezpieczających przed ponownym powstaniem plam. Karnacja, jaką najczęściej mają Polacy, nie daje z reguły powikłań w postaci przebarwień po peelingu lub odbarwień. Częściej z takimi powikłaniami spotkać się można po laserze, choć też należą do rzadkości.

Cennik

Cena zależy od rodzaju peelingu i wynosi od 150 – 300 zł. Zabieg peelingu wymaga stosowania kremów i wiąże się z koniecznością ich zakupu. Niektóre peelingi wymagają powtórzeń.

Dla przykładu:

Peeling glikolowy - Neostrata, Glykopeel od 150 zł. Cena zależy od stężenia użytego kwasu.
Zabieg kwasem glikolowym należy powtarzać kilkakrotnie. Cena nie zawiera kremów zalecanych do przygotowania skóry i stosowanych po peelingu, a indywidualnie zalecanych.

Peeling trójchlorooctowy - Easy Peel powinien być wykonany czterokrotnie w odstępach tygodniowych. Cena jednego zabiegu, ograniczonego do twarzy od 300 zł. Wykonany również na szyję, dekolt, plecy jest nieco droższy. Cena nie zawiera kremów stosowanych po peelingu, a zalecanych indywidualnie.