• codzienna stomatologia
    Stomatologia
    zdrowie i piękno w prezenecie

Umów się na wizytę

601 - 155 - 351

MYSŁOWICE

604 - 987 - 979

DĄBROWA GÓRNICZA

 

Nadpotliwość

Aktualnie jedynym skutecznym, a mało inwazyjnym zabiegiem znoszącym nadmierne pocenie jest wstrzykiwanie toksyny botulinowej w miejsce, gdzie pocenie występuje najobficiej, a więc w dłonie, stopy, pachy czy czoło. To dobry sposób na długotrwałe, sięgające kilku miesięcy, zniesienie tej przykrej dolegliwości za pomocą jednego zabiegu.

Efekt jest widoczny po kilku-kilkunastu dniach, a trwa kila miesięcy stopniowo ustępując osłabieniu, utrzymuje się nawet do roku. Potem wymaga ponownego wstrzyknięcia. Pozawala na pozbycie się nadmiernego pocenia pod pachami i normalne stosowanie dezodorantu, bez konieczności stałej zmiany odzieży. Zwrócić jednak należy uwagę na fakt, że w pewnych warunkach, pod wpływem emocji czy upału, każdy człowiek poci się bardziej. Prawidłowo wykonany zabieg w okolicy pach nie niesie ryzyka

Osobny problem stanowi nadpotliwość dłoni i stóp. Często prowadzi do wycofywania się z kontaktów z ludźmi. Przełomem w leczeniu nadpotliwości stało się wstrzykiwanie Botoxu, który na kilka miesięcy hamuje tę przykrą dolegliwość. Nie zwalnia to jednak od diagnozowania przyczyn nadmiernego pocenia.

Na przestrzeni roku wykonuje się średnio 2 zabiegi.