Oczyszczanie manualne

Usuwanie zanieczyszczeń skóry jest ważnym elementem we właściwej pielęgnacji.

Nie jest to zabieg tylko dla skór trądzikowych, ale wszystkich. Oczywiście skóry trądzikowe, szczególnie zanieczyszczone wymagają częstszego oczyszczania- raz w miesiącu, tak aby wyeliminować zmiany krostkowe i zaskórnikowi.

Przebieg zabiegu:

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu skóry twarzy. Przy użyciu odpowiednich preparatów usuwany jest nadmiar warstwy rogowej naskórka .Po rozpulchnieniu skóry pod wapozonem (co pozwala na otwarcie porów skórnych i dokładne ich oczyszczenie), lub za pomocą mikrodermabrazji diamentowej lub w połączeniu z oxybrazją wodno-tlenową nakładane są maski o działaniu tonizującym, oczyszczającym oraz ściągającym, a także substancje aktywne, które mogą być wprowadzane ultradźwiękami.

Na zakończenie nakładany jest krem o działaniu rewitalizującym i antyutleniającym, stworzony dla skóry wymagającej wyjątkowej pielęgnacji po zabiegach. W naszej klinice używamy do oczyszczania twarzy urządzeń  w zależności od zanieczyszczenia skóry twarzy, szyi lub dekoltu, by każda pacjentka/klientka została dopieszczona. 

Wskazania:

  • Skóra zanieczyszczona
  • Skóra trądzikowa
  • Zmiany grudkowo - krostkowe